Apie festivalį VILNIUS MAMA JAZZ 2022

Gegužės 26 – 29 d.

„Vilnius Mama Jazz“ – tarp skirtingų muzikos žanrų naviguojantis, dinamiškas ir ribų nepaisantis tarptautinis džiazo festivalis, nuo 2002 m. kasmet pristatantis garsiausius užsienio džiazo muzikantus ir grupes bei puoselėjantis lietuviško džiazo kultūrą ir tradicijas.

2022 m. festivalis vyks gegužės 26-29 dienomis Lietuvos nacionalinio dramos teatro Naujojoje salėje.

Programa: „Main stage“

Festivalio pažibų kolekciją šiemet papildys įspūdingiausių džiazo grandų koncertai – repertuare: Ghost-Note, Rymden, Ben Wendel Group, Grégory Privat, Anthony Braxton Saxophone Quartet, Vladimiro Tarasovo, Mark Tokar ir Volodymyr Solianyk trio „We stand with Ukraine“ pasirodymai bei dviejų dalių jubiliejinis Vladimiro Čekasino ir jo gausaus jo bendražygių būrio koncertas „Suite for free people“, atliekamas kartu su šv.Kristoforo kameriniu orkestru.

Programa: „Showcase stage“

Svarbi „Vilnius Mama Jazz“ programos dalis – „Džiazo vitrina“ (Showcase Stage), įgyvendinama nuo 2016 m. Tai platforma, kurioje talentingiausi Lietuvos atlikėjai ir grupės turi galimybę prisistatyti kviestiniams džiazo industrijos atstovams iš užsienio – muzikos kritikams, žurnalistams, žymiausių džiazo festivalių prodiuseriams ir organizatoriams, klubų ir agentūrų atstovams.

Muzikantams tai galimybė būti pastebėtiems ir įvertintiems užsienio džiazo ekspertų, taip pat tokiu būdu „Vilnius Mama Jazz“ prisideda prie Lietuvos džiazo sklaidos užsienyje.

Dieninėje programoje gegužės 28-29 d. koncertuos: 21st Century Quintet, JUZT, LAIVO TROUPE, DUO VYTAUTAS LABUTIS / ANDRIUS BALACHOVIČIUS, John’s Shower Band, Lietuvos jaunimo džiazo orkestras, Veronika ChiChi Quintet, SynthEtika ir Quark Effect.

Dieniniai festivalio renginiai ir koncertai – nemokami!

Programa: džiazo šventę kursiančios veiklos ir meno projektai

Festivalis tai – ne vien koncertai! Tikros džiazo fiestos atmosferą kurs daugybė kitų veiklų ir, žinoma, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre šurmuliuosiantys lankytojai bei pokalbiai teatro bare.

„Vilnius Mama Jazz“ metu, Nacionaliniame dramos teatre nuo ryto iki vakaro vyks daugybė renginių – iškiliausių muzikantų meistriškumo pamokos, konferencijos, pokalbiai ir susitikimai su ryškiausiais džiazo kūrėjais, autografų dalybos, vinilinių plokštelių ir albumų mugė, festivalio paštas, albumų mainykla, kino peržiūros, tarptautinio šiuolaikinio meno parodos atidarymas ir kt.