Vladimir Tarasov, Volodymyr Solianyk, Mark Tokar (LT, UA)

Gegužės 29 d., sekmadienis

WE STAND WITH UKRAINE

Vladimir Tarasov – dr, perc

Volodymyr Solianyk – p

Mark Tokar – b

Šių metų „Vilnius Mama Jazz“ festivalio baigiamajame koncerte turėsime galimybę pasimėgauti legendinio būgnininko Vladimiro Tarasovo ir jo bendražygių Volodymyro Solianyko bei Marko Tokar trio kūryba. Menininkai savo įspūdingo pasirodymo energiją skirs Ukrainos kovotojų už laisvę garbei ir pakvies klausytojus kartu išreikšti palaikymą.

Gausybę įvertinimų pelnęs menininkas kartu su Viačeslavu Ganelinu ir Vladimiru Čekasinu 2017 m. apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą.

Scenoje kartu su Vladimiru Tarasovu pasirodys Ukrainos džiazo muzikantas, Reinholdo Gliero Kijevo muzikos akademijos profesorius, įvairaus žanro džiazo ansamblių meno vadovas, meistriškai naviguojantis pianino klavišais – Volodymyr Solianyk ir ukrainiečių kompozitorius bei bosininkas Mark Tokar, baigęs  klasikinę gitarą Lvovo S. Liudkevičiaus muzikos koledže Ukrainoje, o vėliau – kontrabosą K. Szymanowskio džiazo akademijoje Katovicuose (Lenkija). Mark Tokar yra grojęs daugelyje Europos bei JAV miestų kartu su tokiais garsiais menininkais kaip Ken Vandermark, Fred Frith, Dave Rempis ir kt., bei yra tarptautinių projektų „Mark Tokar’s Quintet“, „Avtokar“ ir kt. lyderis, groja grupėse „Undivided“, „Five Spot“,  „Four“,  „Varpaj“ ir  „Yatoku“.