VLADIMIRAS ČEKASINAS TRIO (LIETUVA)

Rugsėjo 24 d. / 19:00 / Šiuolaikinio meno centras

Vladimiras Čekasinas – saxes

Vytautas Labutis – saxes, p, synth

Arvydas Joffė – dr

„Vilnius Mama Jazz“ tampa sunkiai įsivaizduojamas be į sceną žengiančių mūsų šalies džiazo pionierių, kurie bene kasmet sostinėje susirinkusiai publikai pristato specialiai festivaliui paruoštas programas. Vienas jų – nepailstantis pačių netikėčiausių garsinių idėjų sumanytojas bei tikrų tikriausias mūsų šalies džiazo flagmanas Vladimiras Čekasinas.

Vadinti jį tik saksofonininku ar pučiamųjų virtuozu būtų nedovanotinas supaprastinimas. Tai eksperimentatorius, kūrėjas, kuris, užlipęs į sceną, ima dėlioti įstabius garsų koliažus. Juose girdime itin dinamiškas ir paveikias saksofono partijas, šelmiškus fortepijono pasažus, šamaniškus vokalinius žaidimus ir daugybę kitų jo sugalvotų gudrybių. V. Čekasinas taip pat aktyviai dirba su kino bei teatro žmonėmis. Tai – žmogus, po kurio kojomis susilieja skirtingos meno kryptys.

Šių metų, neįprastai, rugsėjį vyksiančiame festivalyje V. Čekasinas pasirodo su trio, kuriame išvysime dar du lietuviško džiazo senbuvius – Vytautą Labutį ir Arvydą Joffę. Kartu šie muzikantai pristatys specialią programą – „Sonata B“.

„Tai bus laisva fantazija JAV kompozitoriaus Samuelio Barberio sonatos fortepijonui motyvais. Jos metu skambės ne tik mūsų trio atliekama muzika, bet ir specialiai tam paruoštos kamerinio orkestro atliekamos muzikos įrašų ištraukos, – pasakoja idėjos sumanytojas V. Čekasinas bei priduria: – A. Joffė gros tiek elektroniniais, tiek akustiniais būgnais, tačiau tradicinės ritmo funkcijos šie instrumentai neatliks. Pagrindinis dėmesys bus sutelktas į melodinę kūrinio pusę. To paties galima tikėtis ir iš V. Labučio, kuris gros ne tik saksofonu, bet ir elektroniniais instrumentais.“