VLADIMIRAS TARASOVAS QUARTET (LIETUVA)

Rugsėjo 26 d. / 19:00 / Šiuolaikinio meno centras

Vladimiras Tarasovas – perc, leader

Vytautas Labutis – saxes

Mindaugas Vadoklis – tr

Eugenijus Kanevičius – db

Puikus grojimas būgnais bei perkusija yra kantraus triūso vaisius, bet sugebėjimas šių instrumentų pagalba prisibelsti į žmogaus širdį – tai duotybė iš aukščiau, kurią apdovanotas toli gražu ne kiekvienas muzikantas. Tik išskirtine charizma spinduliuojantys mušamųjų meistrai geba pavergti minios dėmesį, rankose laikydami vienintelį mažą būgnelį. Barškindami jį švelniais pirštų judesiais, pamažu nugramzdinti klausytojus į ritminį transą. Tokią dovaną turi pasaulinį pripažinimą pelnęs ir pačiomis šviesiausiomis emocijos spinduliuojantis mušamųjų instrumentų meistras Vladimiras Tarasovas, jubiliejiniame XX-ajame „Vilnius Mama Jazz“ festivalyje pristatysiantis savo suburtą kvartetą.

XX-ojo „Vilnius Mama Jazz“ festivalio scenoje perkusijos ir būgnų guru, prieš tai ne kartą publiką džiuginęs bendrais projektais su Vladimiru Čekasinu ar masyviais „Lithuanian Art Orchestra“ koncertais, pasirodys su talento nestokojančiais bičiuliais − Vytautu Labučiu, Eugenijumi Kanevičiumi ir Mindaugu Vadokliu.

„Mūsų kvarteto programos atspirties tašku taps Gobelenų ciklas, kurio dvi dalis esame pristatę 2014 ir 2015 m. „Vilnius Mama Jazz“ festivaliuose. Tai turėtų būti new bop krypčiai artima muzika, tačiau koks bus galutinis rezultatas pasakyti sunku. Viskas paaiškės koncerto metu“, − neslėpdamas šypsenos pasakoja kvarteto siela V. Tarasovas, o paklaustas apie kolektyvo sudėtį priduria: „su Vytautu, Eugenijumi ir Mindaugu esame groję tiek mano bigbende, tiek kituose kolektyvuose. Kiekvienas jų turi savitą garsą ir yra puikūs muzikantai. Man labai patinka Ornette Colemann‘o ir Don Cherry bendri darbai. Šiam pasirodymui norėjosi atrasi nemažiau spalvingą altinio saksofono ir trimito derinį, todėl iškart supratau, kad bet V. Labučio ir M. Vadoklio išsiversti nepavyks.“