Yoann Bourgeois (Prancūzija) „Laikini sprendimai sustabdytai akimirkai“

Gegužės 23 - 25 d.

Dūmų fabrikas, visa diena

Trumpųjų kūrinių programa

Yoann Bourgeois kelis metus buvo pasinėręs į meninius tyrimus, kurių centre – fizinius reiškinius sustiprinantys prietaisai. Ši darbų konsteliacija – tai ilgamečių tyrimų rezultatas. Tai nuolatinis kūrybos procesas, kurį jis vadina „Laikinais sprendimais sustabdytai akimirkai“. 

„Savo programą kurti pradėjau, pasiekęs amžių, kai ėmiau įsivaizduoti neišvengiamas gyvenimo ribas, nepriklausomai nuo jų realumo, ir kalbėti apie ateitį, lyg ji būtų praeitis. Šis amžius nebuvo nei objektyvus slenkstis, nei laikina realybė, tik su laiku atsirandantis vis labiau augantis suvokimas.  Nesvarbu, kiek dienų būtų likę, nesvarbu, kiek optimistinių prognozių – žinojau, kad mūsų dienų mums nepakaks. Mano idėja buvo nuslopinti laiko tėkmę. Žinoma, pati užduotis nėra įmanoma, tačiau būdų panagrinėti šią temą – yra.

Mano programa būtų tiesmukiška, baigtinė. Kūrinių visumai pasirinkau vieną paprastą sakinį: „Laikinais sprendimais sustabdytai akimirkai“. Lyg troškimas sudaryti kažkokį rinkinį. Pradėjome nuo detalių. Šiose detalėse įžvelgėme trumpučių pasirodymų, galinčių būti tokiais pat paveikiais kaip ir didesnis kūrinys, kolekciją. Sudėlioti kartu į programą, jie siekia bendro tikslo: apibrėžti dabartį. Per fizinį konstrukcijų persipynimą ant scenos – įvairių aparatų ir mašinerijos samplaiką, kaip šie elementai siejasi vienas su kitu, erdve ir laiku, su auditorija, vaizdu ir siekia tapti viena, „sustabdyta akimirka“. – Yoann Bourgeois

 

PROGRAMA

„Dialogas“

Koncepcija, scena ir scenografija: Yoann Bourgeois

Atlieka: Yurié Tsugawa ir Yoann Bourgeois

Garsas: Antoine Garry

Kostiumai: Sigolène Petey

Tyrimai ir konstrukcija: David Hanse, Nicolas Picot (C3 Sud Est) ir Christophe Rayaume

„Hourvari“

Koncepcija ir inscenizacija: Yoann Bourgeois

Atlieka: Yurié Tsugawa ir Yoann Bourgeois

Tyrimai ir konstrukcija: David Hanse, Nicolas Picot (C3 Sud Est) ir Christophe Rayaume

„Huragan“

Koncepcija ir inscenizacija: Yoann Bourgeois, padedamas Marie Bourgeois

Atlieka: Yurié Tsugawa

Tyrimai ir konstrukcija: David Hanse, Nicolas Picot (C3 Sud Est) ir Christophe Rayaume