„Z+“

Gegužės 11 d. 20 val. | Menų spaustuvė (Juodoji salė)

Agnietė Lisičkinaitė ir AIROS šokio teatras (Lietuva)

Idėjos autorė ir choreografė: Agnietė Lisičkinaitė

Atlikėjos: Sigita Juraškaitė, Greta Grinevičiūtė, Airida Gudaitė

Premjera: 2017 m.

Trukmė: 40 min.

Trečiojo tūkstantmečio realybė + komunikacijos galimybių įvairovė internete + aktyvus informacijos srautas >> užauga unikali karta Z.

– nemėgsta griežtų taisyklių ir apribojimų;

– neįsivaizduoja gyvenimo be išmaniųjų technologijų;

– domisi naujovėmis;

+ tėvai ir pedagogai

– gali įžvelgti virtualios realybės gerąsias puses;

– leidžia pajusti, kad realybė daug įdomesnė ir gyvesnė;

>> suaugusi Z karta

– išsilavinę novatoriški mąstytojai;

– pasirengusi tobulinti pasaulį.

Kad tai įvyktų, mums reikia priimti vienas kitą + kurti dialogą + megzti stiprius tarpusavio ryšius. Kur mes esame dabar? Šokam.

Agnietė Lisičkinaitė yra šiuolaikinio šokio šokėja, choreografė ir pedagogė, 2015 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi šiuolaikinio šokio atlikimo ir choreografijos bakalauro ir magistro laipsnius. Nuo 2016-ųjų ji yra šiuolaikinio šokio asociacijos narė. Gerai žinoma kaip šokio teatro AIROS ir urbanistinio šokio teatro „Low Air“ šokėja. Ji taip pat yra pedagogė, dėstanti LMTA ir vedanti pamokas „Low Air“ šokio mokykloje. Choreografinis A. Lisičkinaitės debiutas įvyko 2014 m., kai ji pristatė šiuolaikinio šokio spektaklį „Popular Problems“ (Programa „Atvira erdvė“, Menų spaustuvė).

Vėliau kūrėja tęsė kūrybines paieškas pristatydama miniatiūrų projektą „Garbė močiutėms“ (Kauno menininkų namai); eskizą „City Map“ (EMD tinklo seminaras, Vilnius); performansą NAU („Bitesdance ’16“, Vilnius). Šiuo metu jaunoji kūrėja intensyviai dirba su projektu B&B, kuris apima ne tik sceninį vyksmą, šiuolaikinio šokio spektaklį „B ir B dialogas“, bet ir aktyviai reiškiasi socialinėje ir realioje erdvėje. B&B projektas 2017 m. buvo pristatytas „Tanz Litauen“ šokio festivalyje Berlyne, „Naujajame Baltijos šokyje ’17“, „Vides Deja“ festivalyje Latvijoje ir nuominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ kaip geriausias 2016 m. šokio spektaklis. 2017 m. liepą projekto B&B kūrėjos atliko dviejų savaičių trukmės rezidentūrą „Vermont Performance Lab“ Jungtinėse Valstijose. Šiuo metu projektas tapo Menų spaustuvės rezidentais ir kuria naują spektaklį „American Dream (in-process)“. 2017 m. gruodį A. Lisičkinaitė pristatė naujausią savo šokio spektaklį, skirtą paaugliams, – „Z+“, sukurtą AIROS šokio teatre.

AIROS šokio teatrą 2013 m. įkūrė lietuvė choreografė ir režisierė Aira Naginevičiūtė, tuo metu turėdama daugiau kaip 25 metus darbo patirties profesionalioje scenoje. Neilgai trukus pasirodė trys dideli kūrėjos darbai: „Chimeros karoliai“ (2013), „Stiklo sodai“ (2015) ir „Melancholijos bokštai“ (2016). Specifinis projektas „Vilko valanda“ buvo sukurtas 2013 m.

Naginevičiūtė dukart buvo nominuota „Auksiniam scenos kryžiui“ (kategorijoje „Choreografas“) – už spektaklį „Chimeros karoliai“ (2013) ir „Stiklo sodai“ (2015), o Goda Laurinavičiūtė už vaidmenį pastarajame (kategorijoje „Šokėjai“). 2016 m. teatras pradėjo savo tarptautinę karjerą. Tų pačių metų kovo 18-ąją spektaklis „Chimeros karoliai“ atidarė eksperimentinę teatro bienalę Šendžene, Kinijoje, kur spektaklis buvo parodytas du kartus.