KITI RENGINIAI

SVEN HELBING & FORRKLANG QUARTET KONCERTAS

Rugsėjo 4 d., 20:00 val., Chodkevičių rūmų kiemas

Atlikėjai: Sven HELBIG (kompozitorius,  elektronika), Dalia DĖDINSKAITĖ (smuikas), Ugnė ŽILINSKAITĖ (altas), Indrė BAIKŠTYTĖ (fortepijonas), Mindaugas BAČKUS (violončelė)

Minint Vilniaus senamiesčio 25-erių metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį, miestiečiams dovanojamas žymaus vokiečių kompozitoriaus ir muzikos prodiuserio, praėjusiais metais pelniusio Auksinį scenos kryžių kompozitoriaus kategorijoje, Sveno Helbigo koncertas. Jo metu kompozitorius, kartu su kvartetu, pristatys naujas ir jau žinomų savo kūrinių kamerinės muzikos versijas. Sven‘as savo koncertuose radikaliai redaguoja savo orkestro kompozicijas – dekonstruoja ir atkuria jas į elektroninę audrą. Plevenančios vibracijos ir kurtinantys dundesiai, sodrūs styginių ir sintetinių surogatų garsai sudaro galingą muzikinį arsenalą. Vokiečių kompozitorius pasaulyje žinomas dėl žavių melodijų, puikių klasikinių aranžuočių, lakoniškų muzikinių tekstų ir populiarių elektroninių kūrinių, kurie atsiduria ir pop scenoje, su pasaulinio garso grupėmis „Pet Shop Boys“ ar „Rammstein“. Jo albumai „Pocket Symphonies“, „I Eat the Sun and Drink the Rain“ (kurie buvo pristatyti Lietuvoje 2016 ir 2017 m.) buvo išleisti Deutsche Grammophon.


ERDVINĖ INSTALIACIJA „MIESTO PAUKŠČIAI”
Rugsėjo  4–6 d., Saltoniškių g. 7 – 7b, Vilnius

Visus tris SOSTINĖS DIENŲ vakarus festivalis pakvies vilniečius ir miesto svečius pamatyti, pajusti ir išgirsti originalią menininko Jurgio Pauliuko instaliaciją „Miesto paukščiai”, kuri nusidrieks per modernų Saltoniškių gatvėje įsikūrusį verslo miestelį – atviroje erdvėje tarp unikalios minimalistinės architektūros pastatų. Tik sutemus, ši instaliacija nušvis ypatingu, specialiai SOSTINĖS DIENOMS kurtu apšvietimu, kuris veiks visą naktį.

Erdvinė instaliacija, simbolizuojanti naujos erdvės Vilniaus mieste atsiradimą ir prisijaukinimą, visus norinčius kvies atsipalaiduoti ir įsiamžinti daugiau nei 1200 paukščių apsuptyje.

Instaliacijos autorius J. Pauliukas anksčiau Vilniaus miestui dovanojo tokius meno kūrinius kaip „Džiaugsmo sodas” Rotušės aikštėje bei „Septyni laimės drambliai” Vokiečių gatvėje.


A. PONCHIELLI OPERA „LIETUVIAI“. Koncertinio atlikimo tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos į Jono Basanavičiaus aikštę

Rugsėjo 5 d., 19:00 val.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 80-mečiui

Atlikėjai: JŪRATĖ ŠVEDAITĖ-WALLER (sopranas; Lietuva, JAV), MICKAEL SPADACCINI (tenoras; Italija, Belgija), ARŪNAS MALIKĖNAS (baritonas), MODESTAS SEDLEVIČIUS (baritonas), TADAS GIRININKAS (bosas), KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis), LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Dirigentas: MODESTAS PITRĖNAS

 

Koncerto „MONIUSZKO – POLISH JAZZ / SYMPHONIC PROJECT“ transliacija į Jono Basanavičiaus aikštę

Rugsėjo 6 d. 19:00 val.

Koncerto atlikėjai: „Grammy“ laureatas WŁODEK PAWLIK (fortepijonas / aranžuotės), DAMIAN KOSTKA (bosas), ADAM ZAGÓRSKI (mušamieji), dalyvauja Palenkės operos ir filharmonijos orkestras Baltstogėje (meno vadovas Mirosław Jacek Błaszczyk)

 

PARODA NACIONALINĖJE MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKOJE

Rugsėjo 46 d.

SOSTINĖS DIENŲ proga Nacionalinė biblioteka savo lankytojus kvies susipažinti su Vilniaus miestu XIX a. – XX a. fotografijose. Valstybingumo erdvėje bus parengta paroda „XX a. pradžios Vilniaus vaizdai“, kurioje bus eksponuojamos senosios Vilniaus fotografijos ir atvirukai iš Retų knygų ir rankraščių fondo. Ją aplankyti bus galima Nacionalinės bibliotekos darbo valandomis. Rugsėjo 4 d., penktadienį 16 val. Valstybingumo erdvėje  įvyks Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygų, skirtų senajai Lietuvos fotografijai, pristatymas. Tai Vilniaus klubo premija apdovanota knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ (2018), kurioje pateiktos ankstyviausios XIX a. vidurio Vilniaus ir jo apylinkių nuotraukos, bei stereoskopinių vaizdų albumas „Iškilioji Lietuva. 1860–1918“ (2019), kuriame į šimtmečio senumo Vilnių galima pažvelgti per specialius 3D akinius.


EDUKACINĖ PASKAITA–DISKUSIJA „PASAULIO PAVELDO VERTYBĖS LIETUVOJE“

Rugsėjo 4 d., 18:30 val., Vilniaus paveikslų galerija

Minint Vilniaus senamiesčio 25-erių metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį, UNESCO generalinė sekretorė Lietuvoje Asta Junevičienė parengė pranešimą. Paskaita skirta diskusijai apie pasaulio paveldo vertybių statusą ir jų matomumą pasaulinės kultūros kontekste, unikalaus architektūrinio palikimo išsaugojimo svarbą vietos bendruomenėms bei siekiant kurti modernios, veržlios ir turinčios vertybes šalies įvaizdį.