Žaidimų ir atrakcijų parkas

Lukiškių aikštė

Rugpjūčio 31 d., penktadienis, nuo 12:00 iki 20:00 val.

Rugsėjo 1 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 20:00 val.

Rugsėjo 2 d., sekmadienis, nuo 10:00 iki 19:00 val.

Atnaujinta ir jau vilniečių gausiai lankoma Lukiškių aikštė SOSTINĖS DIENŲ metu virs „Žaidimų ir atrakcijų parku“ – čia vaikų ir šeimų lauks ne tik gausybė pramogų ir žaidimų, bet ir rugsėjo 1-2 d. vyksiantis renginys „ŠIMTMEČIO ŠACHMATAI“, kuriame bus įrengta net 100 šachmatų lentų, o mūsų šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen surengs Simultaną šimtui norinčių sužaisti šachmatininkų, vyks atviros pamokos vilniečiams bei miesto svečiams, geriausių šachmatų mėgėjų apdovanojimai, pokalbiai apie šachmatus, istoriją, žymių žmonių patirtys. Lukiškių aikštėje vilniečiai taip pat galės žaisti gigantiškais šachmatais drauge su „GIGANTCHESS“.

Vaikams Lukiškių aikštėje veiks karusėlės, šokinėjimai su guminiais lynais, vandens baseinai su valtelėmis ir gigantiškais burbulais, kuriuose bus galima pasiplaukioti net nesušlapus, specialios automatinės mašinėlės, kuriomis mažieji galės pasivažinėti tiesiog patys, ir daugybė kitų nekasdienių pramogų. Be to, kaip praėjusiais metais, vaikams bus įrengtos atrakcijos taip pat ir netoli Karaliaus Mindaugo paminklo.

 

„ŠIMTMEČIO ŠACHMATŲ“ programa

Šeštadienis, rugsėjo 1 d.

12:00 – 18:00 val.: ŠIMTMEČIO SIMULTANAS. Jo metu laimingieji – šimtas šachmatų aistruolių prie šimto šachmatų lentų – galės mesti iššūkį vienai garsiausių Lietuvos šachmatininkių, didmeistrei Viktorijai Čmilytei-Nielsen. Šachmatininkei taip pat padės kiti šalies didmeistriai. SIMULTANO dalyviai rugsėjo pirmąją bus kviečiami susėsti prie stalų, išrikiuotų „100“ forma, simboliškai pažymint valstybės atkūrimo Šimtmetį. Norint dalyvauti SIMULTANE, galima registruotis iki rugpjūčio 31 d. 13:00 val. parašant užklausą adresu: info@sveikasmiestas.lt
12:00 – 19:00 val.: GIGANTIŠKŲ ŠACHMATŲ ZONOJE bus padėtos 3 šachmatų lentos po 3×3 m bei staliukas su turnyrniais šachmatais. Asociacijos GIGANTCHESS atstovai abi renginio dienas mokys visus norinčius žaisti gigantiškais šachmatais, kvies dalyvauti turnyrėliuose.
18:00 – 19:30 val.: DISKUSIJA „ŠACHMATAI KASDIENIAM GYVENIMUI“
Diskusijos dalyviai – aktorius Marius Repšys, šachmatininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen

Sekmadienis, rugsėjo 2 d.

12:00 – 13:00 val.: „ŽAIBO“ simultanas su didmeistriu Peter Heine Nielsen. Išankstinė registracija nebus vykdoma, žmonės galės prisijungti renginio dieną, vietų skaičius ribotas.
13:00 – 14:00 val.: KVIEČIAME SUŽINOTI – specialaus šachmatų mokyklose projekto pristatymas visuomenei.
13:00 – 15:00 val. Didmeistrio Aloyzo Kveinio atminties turnyras. Jo metu vilniečiai galės stebėti Lietuvos didmeistrių pasirodymus.
12:00 – 19:00 val.: GIGANTIŠKŲ ŠACHMATŲ ZONA. Atviros gigantiškų šachmatų pamokos, turnyrai.
14:00 – 19:00 val.: IŠMOK ŽAISTI IR TU! Šachmatų pamokėlės visiems su kvalifikuotais treneriais.